RAZAM & IVA MAREŠOVÁ *** vstupenky v předprodeji *** otevřeno od 18 hodin

29.11.2022 19:00

Hrají worldmusic se silnými slovanskými kořeny, ve které se potkávají hudebníci z Čech, Běloruska a Ruska.

Původně působili jako trio Marešová Yasinski Vašíček a v této sestavě vydali v roce 2016 úspěšné album „Kéž bouře by přišla“. Později začali spolupracovat s ruským violistou Iliou Chernoklinovem a bubeníkem Radkem Doležalem a celé skupině dali název RAZAM a Iva Marešová. RAZAM bělorusky znamená společně, dohromady. Jejich autorské písně jsou postaveny především na zvuku akordeonu fenomenálního

běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského a na výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové. RAZAM a Iva Marešová vydali v roce 2022 autorské CD „Harpyje u pramene. Texty jejich písní jsou převážně české, ale vzhledem ke svým kořenům zpívají též v běloruštině, ukrajinštině, ruštině, srbštině, nebo makedonštině.

Kromě toho, že se všichni výše jmenovaní věnují své vlastní a společné tvorbě, spolupracují též s dalšími známými hudebními osobnostmi napříč všemi žánry a kulturami. Jejich živé koncerty patří k velkým hudebním zážitkům, které se diváků dotýkají svou syrovostí, autenticitou. Aliaksandr Yasinski a Radek Doležal zaranžovali též program pro RAZAM a symfonický orchestr. Na přelomu listopadu a prosince 2022 vydávají CD „Slovanské Vánoce“ připravené speciálně pro čas Advetnu. RAZAM zpracovali koledy a vánoční písně s odkazem na slovanské předky svých rodných krajin, Čech, Běloruska, Ukrajiny, Ruska či Srbska.

Co vzkazuje kapela návštěvníkům a posluchačům:

"29.11.2022 přijedeme do naší milované Zelenáčovy Šopy s koncertem připraveným speciálně pro adventní čas.

V první polovině koncertu zahrajeme koledy z krajin našich slovanských předků (Čechy, Bělorusko, Ukrajina, Rusko, Srbsko) ve vlastních aranžích a též naše autorské vánoční skladby. Rádi bychom s Vámi při té příležitosti pokřtili nové vánoční CD „Slovanské Vánoce“.

V druhé polovině koncertu se můžete těšit na náš klasický repertoár, který můžete znát mimo jiné již z několika koncertů u Vás v Šopě.

Moc se za Vámi těšíme. Uděláme vše pro to, aby pro Vás byl tento večer nejen krásným hudebním zážitkem, ale též setkáním s přáteli, které vyživí Vaši duši."

V úctě a s láskou.

Skupina RAZAM a Iva Marešová

 

Iva Marešová – zpěv

Aliaksandr Yasinski – akordeon

Michael Vašíček – kytary, basa

Ilia Chernoklinov – viola, klavír

Marco Cano - housle

Radek Doležal – bicí, perkuse, klavír, vibrafo

 

https://www.facebook.com/razamaivamaresova 

www.razam.cz 

https://www.youtube.com/c/RAZAMaIvaMare%C5%A1ov%C3%A1

https://www.instagram.com/razam_a_iva_maresova/