IBBY & CREW

21.05.2022 19:00

 

 

Mix popu, soulu, folku a country, různobarevných aranží a osobností. 

Posádka kolem IBBY POPA, známého z hudebních spoluprací třeba s Cirk La Putyka, Annou Polívkovou nebo Calm Season, složená z předních českých muzikantů mladé generace, přichází s debutovou deskou, nabitou 14 písněmi, produkovanými ve studiích Court Jester Music, SONO, BROS a Ohm Square. Na desce hostují také přední osobnosti českého jazzu, popu, folku - Miroslav Hloucal, Lukáš Chejn, Igor Ochepovsky, Miroslav Lacko, Jakub Juránek a další. Vlastní tvorba vychází z písní vzniklých u akustické kytary, s texty od různých autorů a producenti Josef Abraham Mikulka, Jan Balcar nebo Igor Ochepovsky vytvořili moderní aranže v nejrůznějších hudebních stylech a formách. Nechte se příjemně překvapit.

 

Jan Řeháček alias Dr. Jupiter Wolf je mladý, talentovaný a dravý muzikant - výborný klávesista, který hraje pro kapelu a pro lidi. Neméně exceluje ve hře na trumpetu. Jeho vystoupení provází fantastická show doplněná excentrickými kostýmy a na koncertě se s ním nenudí spoluhráči ani posluchači.

 

Vít Štaigl alias moravský král Krasoň je mladý, pohledný a navíc fenomenální kytarista a šikovný hudební producent. Jeho kytarová sóla přivádí všechny ženy v sále (a také zbytek posádky) do kolen. A to by mohlo stačit.

 

Petr Janda, vnuk, je velmi podnikavý a komunikativní člen posádky. Jeho organizační schopnosti by mu mohl závidět leckterý businessman a jeho zkušenosti nabyté při studiu na Berklee College of Music potvrzují jeho muzikantské schopnosti vyjádřené  profesionální a vkusnou hrou na altsaxofon a studiovou prací. 

 

Zdeněk Puchmeltr je bubeník, jehož výkon na bicí soupravu vykazuje lehkost synkopického nákopu a přesnost švýcarských hodinek. Je to ten správný motor,  u kterého definitivně platí rčení, že kvalita kapely se pozná podle kvality bubeníka.

 

Josef Abraham Mikulka - I. nejmenovaný - nekorunovaný moravský císař a kníže nahrávacího studia u smíchovského Lihovaru je basista a velitel posádky - producent / kapelník. Ním sebevědomě hrané hluboké basové tóny rozhýbají k tanci všechny boky v sále od soulu až po čardáš. 

 

Ibby Pop je ten nejcharismatičtější frontman, hudební samouk - multiinstrumentalista. Jeho podmanivý sametový hlas se dotýká nejednoho ženského srdce a jeho energicky něžný projev na podiu zaujme nenucenou přirozeností a vtáhne posluchače do vlastního světa plného emocí přítomného okamžiku.