B.P.T.

11.10.2022 19:00

Vokálně instrumentální kapela, hrající trampskou, folkovou, keltskou, křesťanskou, místy lehce jazzovou, občas i barokní a renesanční hudbu, také spirituály a gospely.

Vícenásobný laureát festivalů trampské písně v Horním Jelení a Skaličce u Hranic, mnohonásobný účastník Porty (Ústí n.L., Řevnice).

Mája – Dáša Holubářová

Maťulína–Martina Bužková

Walda – Pavel Nosálek

Wufa – Iva Šumšalová

Tot – Jarda Bužek

Molkovi – Iva a Tonda

„ Repertoár máme přepestrý, od písně trampské, lidové ve vlastní úpravě, folkově laděných spirituálů, okrajově i něco málo hudby vážné. Lze nás spatřit u táborového ohně, ve vesnickém kulturáku, na fesťáku i v kostele. Tam hráváme obzvláště rádi, neb naše muzika se v tomto prostředí umocňuje.

Krom hudby nás pojí různé výletování, candrbály i rodinné akce. Nevyhýbáme se ani horám, vodě či jeskyním. Někdy dáme přednost kolu, jindy radši běžkám.

V diluviu našeho muzicírování, někdy počátkem osmdesátých let, dominovala našemu projevu přemíra nadšení, s nimž jsme se bezostyšně drali na prkna, vybaveni matným tušením notového zápisu. Časem však došlo i na notičky, což spolu s obměnou nástrojového parku a zintenzivněním samostudia vydrželo dodnes. V současné sestavě působíme tedy bezmála třicet let. Někdy to sice připomíná manželství po třiceti, ale ještě se dovedeme lecčíms i překvapit. „¨