Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc * vstupenky v předprodeji

20.11.2018 19:00

Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc : NOVÉ ALBUM 2018 s názvem Tak se věci mají.

Kapela Něžná noc v březnu tohoto roku vydala v pořadí již druhé album a na jeho podporu odjela jarní turné. Na vánoce 2018 se chystá také vydání vinylu Tak se věci mají.

Nový videoklip Jasnej den je ke shlédnutí na youtube: zadejte do vyhledávače: https://www.youtube.com/watch?v=YVXal0f2TBI
Všechno vzniklo vlastně náhodou díky osobnímu setkání rockového básníka a osobitého hudebníka Jana Sahary Hedla se zpěvačkou Blankou Šrůmovou. Osobní partnerství v krátké době vyústilo ve vznik společné formace Něžná noc, která již tři roky úspěšně koncertuje. První album Neměj strach, které vyšlo na podzim 2016, bylo oceněno časopisem Rock and Pop jako Album roku 2016. Skupina byla také nominována na Žánrové ceny Anděl 2016.

Blanka Šrůmová, bývalá frontwomanka Tiché dohody, legendární rockové skupiny 90. let, vydala nebo se podílela celkem na 16 albech. Její nejznámější písně jsou: Marioneta, Večírek osamělých srdcí, Kotva a kříž, Tulák po hvězdách, Neviditelná, Malá Jane...atd.
Jan Sahara Hedl, kromě svého dřívějšího působení v DG 307 anebo ve známé skupině Precedens, natočil několik velmi ceněných sólových alb (Tajnej svatej, Šílený pondělí, Matka Zebra). Loni byl také nominován Radiem Beat na titul Osobnost roku. Jako textař dlouho spolupracovalnapř. s Lubošem Pospíšilem, Bárou Basikovou a s Michalem Pavlíčkem na muzikálech Excalibur a Obraz Doriana Graye. Nejznámější písně: Tisíc jmen, Šílený pondělí, Tajnej svatej, Annemarie, Vlci, Souměrná (B. Basiková), Když se snáší déšť(K. Střihavka), ...atd.
Kapela hraje ve složení: Jan Sahara Hedl (voc, acoustic guit), Blanka Šrůmová (voc, keyb), Ivan Kadaňka (ds), Martin Schneider (bg) a Tomáš Valášek (guit).

Skupinu Něžná noc lze sledovat na youtube: videoklipy Jasnej den, Neměj strach a Nepátrej po stopách, dále skladby Únor, Zkus otevřít můj hrob, Jaká jsem, atd., ale nejlepší zážitek přináší živá vystoupení, ať už s kapelou nebo ve dvou.

Webové stránky: https://www.neznanoc.cz/ https://www.facebook.com/neznanoc/

Vydává nakladatelství Galén, Praha

Digitální prodej www.supraphonline.cz a www.clickmusic.cz.