PODJEZD slaví 25 let kapely v Lukovečku na kopečku

28.07.2017 19:00

Zlínská Kapela Podjezd letos slaví 25 let existence a během březnových koncertů v Zelenáčově šopě natočila novou desku. Fanoušci se mohou těšit, že během léta tak vznikne v nahrávacím studiu Iva Viktorina nové CD.

Začátky kapely byly o tradičním akustickém bluegrassu, v současné době má modernější zvuk. Z původních členů zůstal jen Tomáš Jícha a Martin Juřík. Složení kapely se léty usadilo a například Pepa Vojtášek je skutečnou osobností zlínské hudební scény. Hraje na baskytaru i kontrabas a málokdo ví, že začínal před třiceti lety jako banjista v kapele Ontário, což byla jedna z prvních zlínských kapel hrajících tento americký styl muziky. V souvislosti s posunem od čistě akustické hudby k modernějšímu pojetí se objevil Roman Gerža s bicími. Tím nejpodstatnějším přínosem a tváří kapely se stala zpěvačka Radka Janečková.

Kapela měla zatím dvě desky. Před patnácti lety vznikla první a vychází z tradičních bluegrassových písní. Druhá vznikla z nahrávky živého vystoupení v Českém rozhlasu Olomouc. Má novější zvuk a v některých písních se objevily i bicí. Kapela Pozjezd má nejraději živé hraní, i proto se rozhodla pro nahrávku nového CD v rámci dvojkoncertu v Zelenáčově Šopě. V této domovské scéně se jí tak podařilo zaznamenat jedinečnou atmosféru se svými fanoušky.

Vrcholem oslav bude 28. 7. koncert na desátém ročníku Festivalu Na kopečku v Lukovečku a celý pátek bude věnován výročí Podjezdu. jako hosté vystoupí kapely Tak určitě band a slovenská bluegrassová kapela Neznámi. Na tomto festivalu by měl proběhnout křest nového CD. V sobotu pak budou na programu kapely Jazzubs, Jack´s band, René Souček, Kofe@Vlna, Pavel Tabásek s Partyjó, Semtex, Jarda Adamec jako Waldemar Matuška a vizovická kapela Fleret. Jako doprovodný program se chystá skupina historického šermu Solutus a ohňová show v podání BOCA FUEGO.