CESTOVATELSKÁ BESEDA - Jaroslav Ozzy Zeman: RUMUNSKO - přírodní a historické perly - vstupenky na místě

05.02.2018 19:00

Čeká nás okruh kopírující většinu Karpatského oblouku, na němž navštívíme škálu přírodních a historických perel i perliček, které si Karpaty střeží jako vzácné poklady. Pokocháme se např. zemními pyramidami, smrtonosnou sirnou jeskyní, bahenními sopkami, dvojčaty sopečných kráterů s bezodtokým jezerem, solnými doly a údolími, jedinečnými kaňony. Projdeme geologicky pestrou paletu pohoří včetně  bizarního slepencového Bucegi, čarokrásného vápencového Trascău a pokloníme se i 12 apoštolům v andezitovém Calimanu. Navštívíme největší gotický hrad v zemi v Hunedoaře či perlu Karpat zámek Peleş. Fenoménem Transylvánie jsou Sasi založená města a především jedinečné opevněné kostely, stejně jako Šékelské vyřezávané brány. V Bukovině užasneme nad zdejšími malovanými kláštery a v Maramuresi zavítáme na unikátní Veselý hřbitov. 

I přesto, že některé podobné skvosty můžete objevit i jinde v Evropě, Jaroslav „Ozzy“ Zeman – turistický průvodce CK KUDRNA nám ukáže, že všechny pohromadě v jednom státě uvidíte jedině v Rumunsku.  

Á propos... kdože byl vlastně v zemi, kde dodnes kolují teorie vampirismu, legendární krvelačný Drákula – upír, masový vrah nebo přísný a spravedlivý vladař…?

 
Vstupné 70,- Kč